У космосі знайшли найбільшу з виявлених досі органічних сполук. Це може пояснити появу життя на Землі
У сузір’ї Тельця знайшли молекули пірену, які є найбільшими з виявлених досі органічних сполук. Хоча раніше вважали, що пірен утворюється тільки за високих температур, його виявили в холодній космічній хмарі з температурою до мінус 263 градусів Цельсія. Таке відкриття допоможе зрозуміти, як на Землі утворювалися органічні сполуки, необхідні для зародження життя. Результати дослідження опублікували в журналі Science.
Як знайшли молекули в космосі?
За розрахунками науковців, близько 20 відсотків всього виявленого в космосі вуглецю входить саме до складу молекул пірену, але виявляти його в космосі важко через те, що ця сполука невидима для радіотелескопів. Тому науковці за допомогою телескопа Грін-Бенк шукали модифіковану його форму — 1-ціанопірен, який утворюється через взаємодію пірену з ціанідом у космосі. Пошуки почалися після того, як пірен знайшли у зразках з астероїда Рюгу, що наштовхнуло дослідників про можливість його існування і в інших частинах космосу.
Виявлення пірену в холодній молекулярній хмарі в сузір’ї Тельця вказує на те, що його молекули можуть витримувати жорсткі умови космосу через свою стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Це наштовхує науковців на думку, що такі молекули могли зберегтися під час формування нашої Сонячної системи. Потрапивши на ранню Землю, вони могли стати будівельними блоками для перших форм життя близько 3,7 мільйона років тому. Дослідження того, як пірен та інші органічні молекули утворюються за низьких температур, допоможе зрозуміти процеси виникнення життя у Всесвіті та потенційно підкаже, де його можна шукати.
Що відомо про життя на Землі й у космосі
🦠 Аналіз решток найдавніших організмів та порівняння їх з сучасними, що живуть в екстремальних умовах, вказали на можливу безформність перших живих організмів.
💧 Марсохід «Персеверанс» знайшов одразу три потенційні ознаки життя на Червоній планеті: сліди води, органічні молекули та відкладення мінералів, які на Землі утворюються через мікробів.
🛰 А далеко за межами Землі шукати ознаки життя буде місію Europa Clipper, що має на меті дослідження Європи — одного з супутників Юпітера.