У космос вперше запустили найвантажнішу ракету на твердому паливі

Китайська ракета «Гревіті-1» (Gravity-1), що може підіймати найбільший вантаж серед твердопаливних ракет, успішно здійснила свій перший політ 11 січня. Вона вивела на низьку навколоземну орбіту три метеорологічні супутники, повідомило видання Space.com

Зліт ракети із морської платформи. Xinhua

Зліт ракети із морської платформи. Xinhua

Що особливого у ракеті?

«Гревіті-1» із 2020 року розробляє китайська приватна компанія Orienspace для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Як повідомляє Orienspace, «Гревіті-1», яка має висоту у 42 метри, може злітати із навантаженням у 6,5 тонни — найбільшим серед подібних ракет, а також серед усіх ракет-носіїв китайського виробництва. Попри те, що сьогодні більшість космічних запусків виконують на ракетах із рідким паливом, як-от Falcon 9 від SpaceX, таке паливо складніше в експлуатації порівняно із твердим, що використовується у «Гревіті-1». У перший політ «Гревіті-1» відправилася із морської платформи, яку розмістили у Жовтому морі. А Orienspace працює над розробкою наступної версії ракети, «Гревіті-2», що зможе виводити у космос 25,6 тонни вантажу, використовуючи і тверде, і рідке паливо.

  • Китай також першим у світі розробив ракету-носій, що працює на метановому паливі. Утім, її першим запуск завершився невдачею, й ракета не дісталася до цільової орбіти.