У чоловіка після бійки потекли криваві сльози

Чоловік у Китаї стикнувся з кривавими сльозами через травму після бійки. Лікарі не виявили у нього пошкоджень структур ока, і він не мав історії хірургічного втручання на оці, а кров прибувала з пошкодженого носа, пишуть автори у The New England Journal of Medicine.

Tao Zhang, Yong Tao / The New England Journal of Medicine, 2024

Tao Zhang, Yong Tao / The New England Journal of Medicine, 2024


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що сталося з чоловіком?

До лікарів Столичного медичного університету Пекіну звернувся 51-річний чоловік зі скаргами на криваві сльози, затуманений зір та біль в очах, які тривають уже годину. За чотири години до того пацієнт отримав удар по обличчю під час бійки, через яку виникла носова кровотеча. Тоді лікарі провели тампонаду носової порожнини, щоб спинити кров, але вона потекла відтак із очей, що змусило чоловіка повернутися до медиків. При повторному огляді лікарі помітили, що з нижніх слізних точок обох очей справді сочиться кров — цей стан має назву гемолакрії. Вона також продовжувала тексти з носа. Комп'ютерна томографія не виявила переломів чи суттєвих ушкоджень голови, а лікарі зробили висновок, що кров у очах була наслідком травми м'яких тканин носа пацієнта, через які кров затікала вверх по носослізному каналу після тампонади. Тож медики обробили носову порожнину адреналіном для звуження судин та провели нову тампонаду, після чого через пів години гемолакрія пройшла.

  • На гемолакрію міг страждати і Влад Цепеш, відомий як Дракула. Окрім письмових свідчень про стан волоського правителя, вчені виявили пов'язані з кривавими сльозами білки, на написаних Дракулою листах.