Тривимірні мапи хмарочосів зменшать спотворення даних GPS у містах

Компанія Google розробила оновлення для навігаційних систем у смартфонах, яке коригуватиме похибки, зумовлені віддзеркаленням сигналів від хмарочосів. Враховуючи дані про будівлі Google Maps система визначення місцезнаходження Android зробила на 75 відсотків менше помилок, повідомляє компанія у своєму блозі.

Google

Google

Невже хмарочоси так заважають GPS?

Місцезнаходження визначається супутниками в космосі: ваш телефон приймає сигнал від супутника GPS, який відправляє точні дані про свою орбіту та час. Відстань до супутника визначається часом, за який сигнал дістався до вас і якщо ви отримуєте такі дані від декількох супутників, то можна звузити діапазон свого місцезнаходження на Землі до кількох десятих метра. Однак всі ці розрахунки працюють точно і без збоїв, якщо ви стоїте посеред поля з відкритим видом на небо. У містах ж сигнал до телефона надходить не напряму, а відбиваючись від будівель, тобто затримуючи сигнал. Через це ви можете опинитися не на тому боці вулиці або не в тому кварталі.

Як з цим справлялися раніше?

Частково цю проблему Google вирішував за допомогою Fused Location Provider API, який враховує не лише необроблені дані з GPS-координат, а і за місцезнаходженням точок доступу Wi-Fi. Якщо ви підключені до відомої для Android точки, він коригує дані відповідно до розташованих поряд точок, тобто майже кожен телефон робить внесок до цієї системи.

Що зробили у Google?

Розробники Google запропонували виправити ці коливання сигналу GPS, коригуючи їх відповідно до даних про будівлі Google Maps.Тобто якщо сигнал відскакує від будівель, можна нанести на мапу дані просто відстань цього відскоку та врахувати її. За словами компанії, це може скоротити кількість зустрічей на неправильній стороні вулиці приблизно на 75 відсотків.

Така функція буде доступна у 3850 містах світу - практично всюди, де у Google є 3D-дані про будівлі. Алгоритми зможуть працювати не лише з даними GPS, а і також з деякими з основних світових еквівалентів: російською ГЛОНАСС, європейською Galileo, японською QZSS і навіть китайською навігаційною супутниковою системою BeiDou. Поки функція працює під час ходьби з телефонами Pixel 5 і Pixel 4a. Google заявляє, що оновлення будуть впроваджені у всій “екосистемі” Android (після Android 8) на початку 2021 року.

Зображення пішохідного тесту з телефону Pixel 5: жовтий - шлях, якому слідують, червоний - дані без врахування моделей будівель, блакитний - з урахуванням 3D-моделей хмарочосів / Google

Зображення пішохідного тесту з телефону Pixel 5: жовтий - шлях, якому слідують, червоний - дані без врахування моделей будівель, блакитний - з урахуванням 3D-моделей хмарочосів / Google