Довгий перегляд ТБ підвищив ризик деменції, а користування комп'ютером — ні

Перегляд телевізора протягом більш як п’яти годин на день збільшив ризик появи деменції, хвороби Паркінсона та інсульту в людей середнього та старшого віку, порівняно з переглядом до години. Це показало дослідження на британцях. Зі збільшенням тривалості перегляду телевізора в учасників дослідження також спостерігали зменшення об’єму сірої речовини та відповідальної за пам’ять ділянки мозку — гіпокампа. Це свідчить, що тривалий перегляд телевізора у вільний час може шкодити здоров’ю мозку. А от між погіршенням здоров'я мозку та використанням комп'ютера зв'язку не знайшли. Такі висновки науковці виклали у статті журналу Journal of the American Medical Directors Association.

GIPHY

GIPHY

Наскільки перегляд телевізора нашкодив мозку учасників дослідження?

Науковці залучили до дослідження більш як 400 тисяч британців, які не мали нейродегенеративних захворювань чи інсультів на початку дослідження. Після спостереження протягом в середньому 12,6 року у частини з цих людей виникли деменція, хвороба Паркінсона або інсульт.

У тих, хто переглядав телевізор понад п’ять годин на добу, ризик деменції був підвищеним на 44 відсотки порівняно з тими, хто дивився телевізор до години на день. Ризик хвороби Паркінсона в такому випадку зростав на 28 відсотків, інсульту — на 12 відсотків.

Дослідники виявили, що зниження тривалості перегляду телевізора до трьох годин мало найбільший ефект на покращення здоров’я мозку. Тому вони запропонували обмеження часу перед екраном як простий засіб для запобігання розвитку захворювань мозку, особливо у пацієнтів з груп ризику.

  • На відміну від перегляду телевізора, залученість дітей до відеоігор значно покращила їхній інтелект порівняно з однолітками, які надавали перевагу соцмережам чи перегляду відео.