Три секунди тренування тричі на тиждень збільшили м'язову силу

Трьох секунд вправи з гантелею на подовження м'яза тричі на тиждень виявилося достатньо для збільшення м'язової сили протягом місяця. Дослідження японських науковців показує, що це мінімальна кількість короткого тренування, за якої помітний результат. Стаття опублікована у журналі European Journal of Applied Physiology.

engin akyurt / Unsplash

engin akyurt / Unsplash

Що треба робити протягом трьох секунд заради дієвого тренування?

Попереднє дослідження науковців Університету здоров'я й добробуту в Ніїгата та Університету Едіт Ковен показало, що кількасекундної вправи на ексцентричне скорочення, тобто подовження м'яза, п'ять днів на тиждень досить, щоб збільшити м'язову силу приблизно на 13,5 відсотка за чотири тижні. У новій роботі автори хотіли з'ясувати, яка мінімальна кількість тренувань потрібна для помітного ефекту. Тож вони залучили 26 добровольців і попросили їх робити одне ексцентричне скорочення біцепса протягом трьох секунд з максимальною для них вагою усього два чи три дні на тиждень. Вправа полягала у повільному опусканні вантажу з позиції зігнутої у лікті руки.

Наскільки помітний ефект?

З'ясувалося, двох днів на тиждень із кількасекундним тренуванням замало для того, щоб помітити зміни у м'язовій силі. Між тим, учасники, які робили вправу тричі на тиждень, за місяць змогли збільшити м'язову силу біцепса на 2,5-3,9 відсотка. Це невелика зміна, однак вона вказує, що навіть дуже маленька кількість фізичних тренувань має позитивний ефект. Тепер вчені прагнуть дослідити, чи так само проявляються і вправи іншого типу.