Tesla презентувала роботаксі, робомаршрутку та робота-асистента

Компанія Tesla представила три розробки, які планують запустити у виробництво найближчими роками: роботаксі, робомаршрутку та гуманоїдного робота-асистента. Водночас запуск перших двох залежить від того, чи регуляторні органи визнають безпечними транспортні засоби, якими керує штучний інтелект, а не водій. Про презентацію розповіли на сайті New Atlas.

Чим здивували нові розробки Tesla?

Першим на заході у Warner Brothers презентували роботаксі Tesla Cybercab, яке є повністю автономним і не має навіть керма та педалей. Ще одним нововведенням стала бездротова індукційна зарядка. За розрахунками компанії, вартість одного таксі буде меншою за 30 тисяч доларів, а почати виробництво вдасться у 2027 році. У компанії також сподіваються, що попередні моделі Tesla — Model 3 та Model Y — отримають дозвіл на повністю автономне керування у США у 2025 році, що стане першим кроком до запуску роботаксі.

Автономне роботаксі Tesla Cybercab. Tesla / Х

Автономне роботаксі Tesla Cybercab. Tesla / Х

Також на заході представили Tesla Robovan — автономний транспортний засіб, призначений для перевезення вантажів або 20 пасажирів. За попередніми розрахунками, проїзд у такій робомаршрутці коштуватиме близько 3-6 центів за кілометр. Наостанок компанія не лише презентувала гуманоїдного робота Tesla Optimus, але й влаштувала його взаємодію з глядачами на презентації — роботи подавали людям напої. Окрім цього, робот може виконувати різноманітні завдання, зокрема догляд за дітьми та хатні справи, тож має стати домашнім помічником. За умови масового виробництва такий робот обійдеться у 20-30 тисяч доларів.

Транспортний засіб Tesla Robovan для перевезення вантажів або груп людей. Tesla

Транспортний засіб Tesla Robovan для перевезення вантажів або груп людей. Tesla

Директор Tesla Ілон Маск анонсував можливість того, що автономні оснащені штучним інтелектом автомобілі будуть частиною обчислювальної мережі, тобто слугуватимуть як пересувні сервери. Але він визнав, що деякі з термінів запуску можуть бути занадто оптимістичними, адже залежать від регуляторної політики у США та темпів навчання штучного інтелекту.

Робот Tesla Optimus подає людям на презентації напої. Tesla

Робот Tesla Optimus подає людям на презентації напої. Tesla

  • Раніше науковці помітили у всіх популярних алгоритмів штучного інтелекту схильність більше помилятися у простих питаннях. Серед цих ШІ був і ChatGPT, який розробила заснована Ілоном Маском компанія OpenAI.