Студенти відкопали в університеті зведену 142 роки тому обсерваторію

Студенти з Університету штату Мічиган відкопали на території кампусу фундамент найпершої обсерваторії університету — її звели 142 роки тому. Невелику будівлю знесли у 1920-х роках, а доти вона слугувала для навчання студентів-астрономів. Про знахідку розповідає сайт університету.

Знайдений фундамент обсерваторії. MSU University Communictions

Знайдений фундамент обсерваторії. MSU University Communictions

Як виявили обсерваторію?

Першими на рештки фундаменту наштовхнулися будівельники, які встановлювали кріплення для гамаків поруч зі студентськими гуртожитками. Про перешкоду вони повідомили керівникам археологічної програми університету, а відтак до місця знахідки рушили студенти, щоб провести розкопки. Вивчаючи старі мапи території навчального закладу, дослідники з'ясували, що на цьому місці раніше стояла обсерваторія, збудована ще 1881 року.

Обсерваторія у 1900-з роках. Michigan State University Archives and Historical Collections

Обсерваторія у 1900-з роках. Michigan State University Archives and Historical Collections

Від кількаметрової круглої будівлі лишилося небагато, лише фрагмент кам'яного фундаменту, але студенти вважають, що зможуть знайти й більше артефактів, зокрема і залишки телескопа. Майже 40 років в обсерваторії займалися студенти-астрономи, які до її зведення мусили проводити спостереження з даху однієї з будівель університету. Після знесення обсерваторії, нова, яка працює й досі, у навчальному закладі з'явилася лише у 1969 році.

  • Раніше ми розповідали про одну з найстаріших зоряних мап, складену ще Гіппархом між 190 і 120 роками до нашої ери. Її знайшли у фоліантах з Синайського монастиря, а нанесені на ній координати зір виявилися точними до градуса.

👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!