Станція «Марс Одіссей» надіслала світлину марсіанського небосхилу

Орбітальна станція NASA «Марс Одіссей» отримала знімок марсіанського небосхилу — такою планету бачили б астронавти, якби Міжнародна космічна станція була над Марсом. На світлині видно пил і хмари у небі планети, а також всіяну кратерами поверхню Марса. Під час збору фото для зображення горизонту, «Марс Одіссей» сфотографувала також супутник Марса Фобос, пише NASA.

Світлина, яку зробив  «Марс Одіссей». NASA/JPL-Caltech

Світлина, яку зробив «Марс Одіссей». NASA/JPL-Caltech

Як отримали фото?

Щоб побачити, як виглядає марсіанський небосхил з висоти 400 кілометрів над планетою, фахівці NASA мали нахилити «Марс Одіссей» майже на 90 градусів. Так вони змогли змінити положення інструмента для знімання THEMIS, який знаходиться у фіксованому положенні у нижній частині станції. Крім того, що нахиленим «Марс Одіссей» мав принаймні один раз здійснити оберт навколо планети, у цей час на Землі із ним не було зв'язку, адже від нахилу апарата змінилося положення його антени для зв'язку. За кілька годин зв'язок зі станцією відновили, і NASA повернула «Марс Одіссей» у нормальне положення. Загалом парат зробив 10 світлин горизонту Марса, які склеїли у єдиний панорамний знімок. Також під час роботи над фото марсіанського горизонту, «Марс Одіссей» всьоме за 22 роки роботи сфотографував 25-кілометровий супутник Марса Фобос.

Фобос на світлинах  «Марс Одіссей». NASA / JPL-Caltech

Фобос на світлинах «Марс Одіссей». NASA / JPL-Caltech

  • Ще один орбітальний апарат NASA, Trace Gas Orbiter, першим побачив світіння нічного Марса зеленим. Такого кольору планеті надають атоми кисню.