Космічна станція «Кассіні» розгледіла, як хвилюються моря на супутнику Сатурна Титані. Здебільшого хвилі утворювалися у прибережних районах, сягаючи висоти 5,2 міліметра. Основна частина морів залишалася, навпаки, спокійною, хоча і в ній можна було помітити етаново-метанові утворення заввишки 3,3 міліметра. Присвячена хвилям Титана стаття опублікована у Nature Communications.
Як виявили хвилі?
На відміну від земних водойм, річки й моря на Титані складаються з рідких етану і метану. Оцінюючи, як з їхньої поверхні відбивалися радіохвилі, «Кассіні» отримала змогу побачити, де виникають хвилі і брижі, а де — ні. Як вважають астрономи, хвилі свідчать про активні припливні течії, що збурюють поверхню.
Також дані «Кассіні» дозволили виявити, що вміст етану і метану у річках та морях Титана відрізняється. Наприклад, річки, які впадають у моря, майже повністю складаються із чистого метану, тоді як самі моря містять більше етану. На думку науковців, переважання етану у морях вказує на змішування рідких вуглеводнів, що потрапляють із дощами. Вони сподіваються, що отримані дані допоможуть розібратися не лише з особливостями морів Титана, а й розкриють історію його еволюції та інших супутників Сатурна.
- Моря Титана мають також і острови, які називають чарівними, бо вони тимчасові. Й нещодавно виявилося, що ці острови насправді є брилами снігу, який складається з етану, метану та інших органічних сполук.