Станція «Данурі» сфотографувала кратер для висадки астронавтів на Місяці

Південнокорейська місячна станція «Данурі» отримала світлину місячного кратера Амундсен — потенційного місця висадки астронавтів програми NASA «Артеміда». «Данурі» має гіперчутливу камеру, завдяки чому дає можливість роздивитися і затінені області кратера. Нові світлини опублікував Корейський інститут аерокосмічних досліджень (KARI) на честь річниці запуску «Данурі» до Місяця.

Кратер Амундсен поруч з кратером Новіль, на межі яких NASA планує висадку астронавтів. KARI

Кратер Амундсен поруч з кратером Новіль, на межі яких NASA планує висадку астронавтів. KARI

Що «Данурі» шукає на Місяці?

Станція «Данурі» — перша південнокорейська місія за межами навколоземної орбіти — стартувала у космос 4 серпня 2022 року і розпочала свою наукову програму з дослідження Місяця цього лютого. Одним з основних завдань «Данурі» є вивчення вічнозатінених кратерів супутника — детальні їх зображення, попри темряву, дозволяє робити надсвітлочутлива камера ShadowCam, якій для отримання знімка достатньо відбитого від стінок кратерів світла. На нових світлинах «Данурі» можна побачити великий ударний кратер Амундсен, що лежить біля південного полюса Місяця, а також яскраву область Гамма Райнера та кратер Дригальський.

Область Гамма Райнера, яка відрізняється яскравістю на тлі навколишніх порід, імовірно, утворена внаслідок ударів по поверхні Місяця. KARI

Область Гамма Райнера, яка відрізняється яскравістю на тлі навколишніх порід, імовірно, утворена внаслідок ударів по поверхні Місяця. KARI

Дослідження Місяця з допомогою «Данурі» дасть можливість оцінити запаси криги, яка може зберігатися у кратерах вічної тіні, а також спланувати місію «Артеміда-3», яка передбачає висадку на супутник астронавтів.

Частина кратера Дригальський, яку сфотографувала «Данурі». KARI

Частина кратера Дригальський, яку сфотографувала «Данурі». KARI

Раніше ми розповідали про роботів від компанії Maxar, які допоможуть підсвітити для майбутніх астронавтів затінені кратери за допомогою дзеркал.


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!