Спрей для рота запобіг інфекціям сечової системи протягом дев'яти років

Вакцина MV140 у формі спрею для рота запобігла поверненню інфекції сечовивідних шляхів протягом дев'яти років після імунізації у більш ніж половини людей із рецидивуючою інфекцією. При цьому у пацієнтів не проявилося серйозних побічних ефектів. Тому лікарі роблять висновок, що MV140 є дієвим засобом проти рецидивуючих інфекцій сечової системи, який може замінити використання антибіотиків. Результати представили на Конгресі Європейської асоціації урології у Парижі.

Escherichia coli. STEVE GSCHMEISSNER / SCIENCE PHOTO LIBRARY

Escherichia coli. STEVE GSCHMEISSNER / SCIENCE PHOTO LIBRARY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як працює вакцина у вигляді спрею для рота?

Вакцина MV140 містить знешкоджені бактерії чотирьох видів бактерій, які спричиняють інфекції сечової системи: Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Enterococcus faecalis та Proteus vulgaris. Курс імунізації нею складає три місяці, під час яких пацієнти мають щодня робити два вприскування препарату під язик, щоб натренувати імунну систему боротися зі збудниками.

Вакцина вже доступна у багатьох країнах світу, однак це вперше вчені простежили її довготривалу ефективність. Під час дослідження лікарі спостерігали за 89 пацієнтами, у яких інфекція важко піддавалася лікуванню й вимагала повторюваних курсів антибіотиків, які стають дедалі менш дієві. Через дев'ять років після курсу MV140 54 відсотки, або 48 пацієнтів, перестали цілком страждати на епізоди інфекції сечової системи. А багато з тих, у кого хвороба поверталася, повідомили, що вона була менш виражена і часто минала навіть завдяки збільшенню споживання води. Повні дані щодо дослідження, очікується, опублікують у кінці 2024 року.

  • Дослідники також працюють над створенням нових дієвих антибіотиків на заміну старим неефективним. Один із них виявився дієвим проти більш як 50 штамів супербактерій, які вже не чутливі до наявних антибактеріальних засобів.