Співочі птахи різних видів поспілкувалися між собою під час нічних перельотів

Співочі птахи різних видів поспілкувалися між собою під час нічних міграцій, коли візуальна комунікація неможлива. Це встановили орнітологи, які аналізували записи звуків птахів під час польоту за допомогою штучного інтелекту та виявили, що деякі пари видів птахів співали разом частіше, ніж це можна було б пояснити випадковим збігом. Поки науковці не знають, яку саме інформацію птахи передають одне одному, але припускають, що вони обмінюються інформацією про маршрути міграції. Дослідження опублікували в журналі Current Biology.

Співочі птахи різних видів поспілкувалися між собою під час нічних перельотів. GIPHY

Співочі птахи різних видів поспілкувалися між собою під час нічних перельотів. GIPHY

Що дізналися про спілкування птахів?

Науковці проаналізували понад 18 тисяч годин записів нічних перельотів під час осінніх міграцій, зібраних на 26 локаціях на сході Північної Америки. За допомогою алгоритму машинного навчання вони виділили співи 27 різних видів птахів, деякі з них співали разом набагато частіше, ніж інші.

Як виявилося, на те, як часто два види птахів обмінювалися звуковими сигналами між собою, впливала схожість їхніх співів. Крім того, важливе значення мала довжина їхніх крил і, відповідно, швидкість польоту, тобто птахи, що мігрували з подібним темпом і частіше перетиналися, частіше й обмінювалися звуковими сигналами.

Науковці вважають, що така взаємодія між різними видами може бути особливо корисною для перелітних птахів з коротким життям, для яких інформація про маршрути міграції від інших видів може бути ключовою для вибору напрямку перельоту. Водночас втрата середовищ існування через діяльність людини та зміни клімату, може порушити таку взаємодію між видами птахів та нести додаткову загрозу для їх існування.

Чим цікаві міграції птахів

🐦 У Центральній Америці міграції перелітних птахів нашкодила контрабанда наркотиків, під час якої знищують місцеві ліси, у яких птахи й зимують.

😱 А в Україні міграцію вразливого виду хижих птахів, великим підорликам, змінила російська війна, через яку їхній шлях з півдня на північ став набагато довшим і мав меншу кількість зупинок для перепочинку.

🦅 Часто перелітні птахи підіймаються вище, щоб уникнути хижаків, але вперше сокіл вполював таку птаху на рекордній висоті трьох кілометрів.