Спіральні подряпини на контактних лінзах дали побачити і вдалину, і зблизька

Контактна лінза зі спіральним візерунком, видряпаним на поверхні, дозволить добре бачити одночасно і вдалину, і зблизька. Спіраль змушує світло, яке проходить крізь лінзу, змінювати свій шлях, завдяки чому з'являється кілька фокусних точок — місць, де промені збігаються. Ці точки знаходиться у різних місцях на лінзі, завдяки чому і забезпечується видимість на різних відстанях. Про це розповіло видання New Scientist, стаття науковців опублікована в журналі Optica.

Лінза, яку отримали вчені. Laurent Galinier

Лінза, яку отримали вчені. Laurent Galinier


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Чим подряпана лінза краща за ті, що вже існують?

Для людей із короткозорістю, яким доводиться одягати окуляри чи лінзи, щоб бачити вдалину, некомфортно, наприклад, читати книжку. Й так само ті, хто має далекозорість, змушений знімати окуляри чи лінзи, аби дивитися вдалечінь. Уникнути цього допомагають мультифокальні лінзи, які створюють кілька фокусних точок й тому можна однаково добре бачити й зблизька, і здалеку. Але складність їхнього виготовлення зумовлює високу вартість, а також вони часто менш зручні, ніж звичайні, і гірше працюють за зміни освітлення.

Вихід, який знайшли науковці Університету Бордо, вимагає лише невеликої обробки лінз на токарному верстаті. Вирізана спіраль змушує світло фокусуватися у кількох точках, причому однаково добре за різного освітлення. Поки виріб випробувало всього кілька людей, але вчені планують більше дослідити зручність своїх лінз, щоб у майбутньому вони могли скласти альтернативу продуктам, що вже існують.

  • Нещодавно вчені з'ясували, що у деяких гірший зір, принаймні у темряві, може бути пов'язаний і з кольором очей. Кароокі люди гірше за блакитнооких змогли прочитати текст у темноті, що свідчить про причину закріплення блакитного кольору райдужки у європейців.