Space Perspective показала готову модель «повітряної кулі» для стратосферних туристів

Американська компанія Space Perspective вперше показала готовий прототип своєї «повітряної кулі» для доставки туристів у стратосферу Землі на висоту 30 кілометрів. Прототип потрібен для випробувань — за задумом, у цій капсулі летітиме дев'ять пасажирів разом з пілотом, розповідає New Atlas.

Готовий прототип пасажирської капсули. Space Perspective

Готовий прототип пасажирської капсули. Space Perspective

Що цікавого у стратосфері та як капсула туди доставить?

Космічними туристами майбутніх клієнтів Space Perspective назвати не можна буде, адже межею космосу вважається висота у щонайменше 80 кілометрів. Однак, у стратосфері, куди підійме пасажирів Space Perspective, можна буде побачити темряву космосу, Місяць і зорі, не спотворені земною атмосферою, а також вигин Землі, зумовлений сферичною формою нашої планети. Як розповідає компанія, політ у стратосферу триватиме дві години, ще дві години заплановані на огляд, а потім дві години на повернення на Землю. Підіймати капсулу у повітря буде ще одна повітряна куля «розміром з футбольний стадіон», яку наповнять газоподібним воднем. Для спуску газ будуть поступово вивільнювати, опускаючи капсулу з пасажирами. Коли планують перші польоти компанія поки не повідомляє, але вона є однією з небагатьох, що створила прототип політного апарату, а не лишилася на рівні концепції.

  • Космічним туризмом планує займатися і компанія Virgin Galactic. У червні вона здійснила перший комерційний запуск, під час якого на висоту 85 кілометрів — космос за версією Повітряних сил США — піднялися шестеро людей.