Сонячний зонд «Паркер» здійснив 14 наближення до Сонця

Сонячний зонд «Паркер» підійшов на відстань близько 8,5 мільйона кілометрів до поверхні Сонця, завершивши своє 14 наближення. Попереду заплановано ще 10 таких прольотів. Наступне наближення на таку ж відстань для зонда планується в березні 2023, повідомляє видання Space.com

NASA

NASA

Що за зонд?

Зонд «Паркер» відправився у космос у 2018 році, щоб дослідити нашу головну зірку. Апарат є рекордсменом з наближення до Сонця — у грудні минулого року він наблизився до світила на відстань у приблизно 13 мільйонів кілометрів та провів близько п'яти годин у його короні, де оцінив магнітні поля та зібрав зразки частинок. Всього наближень до Сонця для «Паркера» заплановано 24. І 11 грудня він завершив 14.

Як пройшло зближення?

Свій перигелій «Паркер» пройшов на швидкості близько 586 829 кілометрів на годину, перебуваючи на відстані близько 8,5 мільйона кілометрів від поверхні Сонця. Наступне таке зближення планується 17 березня 2023 року.

Окрім Сонця, зонд «Паркер» встигає досліджувати і нашу сусідню планету — Венеру. Завдяки йому астрономи змогли роздивитися навколосонячне кільце пилу поблизу планети, а також побачити її у видимому світлі.