Сонце розвернуло у бік Землі масивну область плям

Масивна область сонячних плям, більш як у 15 разів ширша за Землю, з'явилася на боці Сонця, яким світило обернене до нашої планети. За словами астрономів, у наступні тижні ці плями можуть породити одні з найпотужніших сонячних спалахів, які спровокують на Землі полярні сяйва і збої радіозв'язку, розповів Space.com.

Поява скупчення сонячних плям на ближньому боці Сонця до Землі. NASA / SDO / HMI

Поява скупчення сонячних плям на ближньому боці Сонця до Землі. NASA / SDO / HMI

Які плями спостерігають вчені?

Сонячними плямами називають холодніші (і тому темніші) ділянки на Сонці, які виникають під дією його магнітних полів та провокують сонячні спалахи та викиди корональної маси. Якщо вони направлені до Землі, то потік заряджених частинок Сонця здатний дістатися планети та створити полярні сяйва й навіть перешкоди для радіосигналів через іонізацію атмосфери. Цього разу астрономи виявили шість об'єднаних груп сонячних плям шириною у більш як 200 тисяч кілометрів. За даними вчених, з цієї області вже з'явилося 19 спалахів третього і другого класів потужності (С і М). Утім, потенційно можуть з'явитися і спалахи найпотужнішого класу Х.

Сонячні плями AR3492, AR3495, AR3496 і AR3497, що сформували скупчення. NASA / SDO / HMI

Сонячні плями AR3492, AR3495, AR3496 і AR3497, що сформували скупчення. NASA / SDO / HMI

  • Активна поява сонячних плям означає, що Сонце наближається до свого максимуму — періоду найбільшої активності, що пов'язаний з перебудуванням магнітного поля світила. Вже зараз вчені фіксують, що через це на Сонці ослабли магнітні полюси.
(С і М)
Класи спалахів мають назви A, B, C, M і X, де A — найменш потужний, а X — найбільш. Кожна категорія також має дев’ять підкатегорій, які також відрізняються за потужністю, наприклад, від C1 до C9, M1 до M9 і від X1 до X9.