Сірі кити звернулися до людей за очищенням від китових вошей

Сірі кити поблизу мексиканського узбережжя вподобали грумінг від людей. Після того, як їхню шкіру кілька разів почистили від китових вошей, вони стали повертатися за новою порцією догляду, пише The Guardian.

Сірий кит підплив до капітана, який очищує йому шкіру від китових вошей. Guardian News / Youtube

Сірий кит підплив до капітана, який очищує йому шкіру від китових вошей. Guardian News / Youtube

Як китів привчили до грумінгу?

Пако Хіменес Франко (Paco Jimenez Franco), капітан туристичного корабля, з якого спостерігають за китами, одного разу зняв із самки сірого кита (Eschrichtius robustus), яка допитливо наблизилася до людей, китових вошей. Це невеликі ракоподібні, які поселяються на тілі китів та живляться водоростями. Хоч вони здебільшого не завдають киту значної шкоди, їхні колючі ноги можуть дратувати їх. Імовірно, через це самка невдовзі повернулася та стала регулярно навідувати Пако. Відтак подібне повторилося і з іншими сірими китами, завдяки чому капітан почав ще більше шанувати цих тварин.

Guardian News / Youtube

Біля Баха-Каліфорнії сірі кити відомі своєю зацікавленістю в людях, часто підпливаючи до кораблів, всупереч тому, що у минулому столітті на них там активно полювали. Не виключено, що й у цьому випадку кити підпливають до капітана лише з допитливості. Однак схоже, що вони не проти позбутися частини китових вошей, хоч для відчутного полегшення їх варто було б знімати сотнями.


Фото в анонсі: Сірий кит біля Баха-Каліфорнії. Baja Expeditions