Сигаретний дим збільшив ризик раку у собак

Сигаретний дим збільшив ризик розвитку раку у собак, і навіть не обов'язково курити в присутності улюбленця, оскільки на нього може впливати дим, що в'ївся в одяг. За словами науковців, загроза для здоров'я улюбленців є ще однією причиною для власників кинути куріння. Про відповідне дослідження у The Veterinary Journal повідомляє New Atlas.

GIPHY

GIPHY

Як куріння може впливати на собак?

Негативний вплив на здоров'я сигаретного диму добре відомий у людей, однак ветеринарів Університету Пердью зацікавив вплив шкідливої звички людей на домашніх улюбленців. Для цього вони три роки відстежували здоров'я та умови проживання 120 шотландських тер'єрів, які більш схильні за інші породи до раку сечового міхура. Окрім опитування власників, науковці реєстрували рівні у сечі собак котиніну — метаболіту нікотину, який є маркером впливу тютюнового диму. Як з'ясувалося, собаки, які частіше стикалися з димом, частіше розвивали й рак. Зазвичай це були тварини, які піддавалися впливу диму в еквіваленті 10 пачок-років — показник розраховували множенням кількості пачок, викурюваних мешканцями дому на день, на кількість років, протягом яких собака жила в таких умовах. Наприклад 1 пачка-рік дорівнювала викурюванню однієї пачки сигарет на день протягом року в домі з собакою. Ті, в кого рак сечового міхура не виник, зазвичай стикалися менш як із 1,5 пачка-роками. Утім, котинін іноді був високим навіть у собак, чиї власники не курили. Імовірно, хазяїни приносили дим з вулиці на одязі, який собаки полюбляють обнюхувати.

  • Залежність схильності до раку від розмірів породи нещодавно назвали причиною того, чому великі собаки живуть загалом коротше життя за малих порід.