Січень 2024 року став найтеплішим в історії спостереження

Січень 2024 року виявився найтеплішим з часу спостереження. Він вирізнився середньою глобальною температурою на рівні 1,66 градуса вище за доіндустріальний показник для цього місяця. Це вже восьмий місяць підряд, який є найспекотнішим, у порівнянні з аналогічним місяцем роком раніше, повідомляє Служба відстеження зміни клімату «Коперник».

Basil Lade / Unsplash

Basil Lade / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Якими були кліматичні показники січня?

Середня глобальна температура січня склала 13,14 градуса Цельсія. Це на 0,7 градуса Цельсія вище за середній показник 1991-2020 років і на 0,12 градуса більше за попередній найгарячіший січень 2020 року. Враховуючи температурний рекорд, останні 12 місяців були найспекотніші в історії, і планета була у середньому на 1,52 градуса теплішою, ніж у доіндустріальні 1850-1900 роки. Рекордно теплим став січень і щодо температури поверхні океану, перевищивши значення попереднього зимового рекордсмена — січня 2016 року.

Водночас арктичний лід був близьким до середнього і найбільшим з 2009 року. В Антарктиці ж, навпаки, морської криги було на 18 відсотків менше середнього і на 31 відсоток менше, ніж у січні 2023 року. На великій частині Європи місяць видався вологішим, ніж зазвичай, з частішими штормами на півночі та південному заході. Однак посушливіше було в Іспанії, Скандинавії, Великій Британії.

  • Минулий рік офіційно визнали найтеплішим в історії спостережень. Тенденція до рекордного потепління стала проявлятися лише у червні, однак була дуже стабільною і чи не кожний місяць ставав рекордним.