Штучний інтелект передбачив дохід та передчасну смерть у данців

Модель штучного інтелекту, навчена на даних шести мільйонів данців, змогла передбачити їхній майбутній дохід та навіть передчасну смерть. Її точність була на 11 відсотків більшою, ніж точність розрахунків страхових компаній. Однак, розробники не радять залучати штучний інтелект до таких передбачень, повідомляє Science. Стаття науковців опублікована у Nature Computational Science.

GIPHY

GIPHY

Як передбачає штучний інтелект та наскільки прогнози надійні?

Щоб створити свій алгоритм Life2vec, науковці Технічного університету Данії використали мовну модель штучного інтелекту, подібну до ChatGPT, що шукає закономірності слів і речень у великих об'ємах тексту. Для навчання використали набір даних про зарплатню, вид зайнятості, соціальні виплати, відвідування лікарів та діагнози шести мільйонів данців віком від 35 до 65 років з 2008 по 2016 рік. Life2vec мала створити прогноз для цих людей на 2016-2020 роки — дані за цей час зберегли для перевірки передбачень. Прогнози алгоритму щодо смерті данців з набору даних виявилися точними на 78 відсотків. Life2vec хибив із прогнозуванням нещасних випадків та інфарктів, але зміг виявити деякі фактори, які були пов'язані із передчасною смертю: психіатричні діагнози й низький дохід. Також алгоритм передбачав зростання чи, навпаки, зниження зарплатні. Але розробники застерігають, що Life2vec слід використовувати лише у дослідницьких цілях й не покладатися на його прогнози, адже, наприклад, викривлення у даних викривлює прогнози.

  • Крім прогнозів для життя людей, штучний інтелект навчили створювати і прогнози погоди. Алгоритм штучного інтелекту від DeepMind передбачив погоду на 10 днів з майже стовідсотковою точністю, чого раніше не вдавалося.