Штучний інтелект спрогнозував погоду на 10 днів із 99-відсотковою точністю

Алгоритм штучного інтелекту від DeepMind передбачив погоду на 10 днів з точністю 99,7 відсотка. Це точніше за передбачення провідного метеорологічного центру Європи, при цьому алгоритм справляється із прогнозами за кілька хвилин, тоді як суперкомп'ютерам метеорологів потрібні години, розповідає New Scientist. Присвячена алгоритму стаття опублікована у Science.

Прогноз GraphCast з урахуванням вологості, температури і швидкості приземного вітру. DeepMind

Прогноз GraphCast з урахуванням вологості, температури і швидкості приземного вітру. DeepMind

Навіщо довіряти прогноз погоди штучному інтелекту?

Погодні явища є одними з найбільш динамічних і тому найскладніших у прогнозуванні явищ на Землі. Для створення прогнозу погоди метеорологи використовують дані мереж гідрологічних і агрометеорологічних станцій, намагаючись передбачити поведінку атмосфери. Утім, підготовка цих прогнозів займає більш як кілька годин, навіть з використанням суперкомп'ютерів для обчислень. Прискорити роботу метеорологів могли б алгоритми штучного інтелекту, здатні аналізувати великі масиви даних та виявляти між ними закономірності. Найуспішніший з сучасних алгоритм представили розробники DeepMind.

Як алгоритм складає прогнози?

Алгоритм GraphCast фахівці DeepMind навчали на даних 39 років спостережень Європейського центра середньострокових прогнозів погоди (ECMWF). Для прогнозу GraphCast враховує понад як 1 300 параметрів, як-от температура і волога, і формує єдиний прогноз на 10 днів, у тому числі передбачаючи циклони чи екстремальну спеку.

Утім, попри майже 100-відсоткову точність, і розробники, і метеорологи застерігають, що наразі GraphCast не зможе замінити традиційні чисельні прогнози погоди, оскільки на відміну від них спирається лише на історичні дані та не випробовувався у різних умовах тривалий час. Фахівці сподіваються, що GraphCast зможе стати додатковим інструментам у прогнозах та допоможе у дослідженнях не лише погоди, а й клімату, екології і сільського господарства.

  • Раніше розробники DeepMind створили алгоритм, який може передбачати дощі, а алгоритм фахівців з Google попереджає про повені.