Штучний інтелект навчився виявляти підроблене вино

Алгоритм штучного інтелекту навчили аналізувати сполуки у вині, щоб виявляти підробки. За хімічним складом напою алгоритм може з точністю у 99 відсотків визначити, з якого саме виноградника походить вино. Завдяки цьому фахівці сподіваються відстежувати недоброчесних постачальників, які вводять в оману про походження вина. Про це пише The Guardian.

Caroline Blumberg / EPA 

Caroline Blumberg / EPA

Як навчили алгоритм?

Щоб розрізняти регіон походження вина, вчені Женевського університету тренували алгоритм машинного навчання на даних про хімічний склад 80 вин, створених за 12 років у семи різних регіонах Бордо у Франції. Однак, потім алгоритм мав виявляти не сполуки, які відрізнятимуть один напій від іншого, а шукати спільні для різних вин хімічні «підписи», які дозволили розподілити їх на мапі регіону. Так алгоритм з точністю до 99 відсотків визначав господарство, з виноградників яких виготовили напій. Однак, як повідомляють дослідники, точність падала вполовину для купажних вин, тобто тих, що виготовлені з винограду одного року врожаю. Вчені сподіваються, що їхній алгоритм допоможе не лише виявляти підробки, а і допомагати стежити за якістю вина на етапі змішування, аналізуючи зміни у складі напою.

  • Покращить смак вин Бордо не лише уникнення підробок, а і зміни клімату. З'ясувалося, глобальне потепління покращує якість французьких вин у регіоні завдяки коротшим і ранішим сезонам.