Штучний інтелект допоміг знизити смертність серед важкохворих пацієнтів на третину

Алгоритми штучного інтелекту допомогли лікарям знизити смертність серед госпіталізованих пацієнтів із групи високого ризику на 31 відсоток. Система діє лише через спостереження за пацієнтами та попередження лікарів про тих із них, у яких вирахувала на основі результатів тестів підвищений ризик смерті. Це суттєвий результат, якого не завжди вдається досягти навіть медикаментами, тому науковці вбачають у технології значний потенціал рятувати життя. Дослідження опубліковане у журналі Nature Medicine.

Unsplash

Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як працює система штучного інтелекту в лікарні?

Алгоритми натренували на базі даних із понад 450 тисяч електрокардіограм пов'язувати закономірності скорочення серця із виживаністю пацієнтів. На основі цього штучний інтелект зумів розраховувати ризик смерті окремих пацієнтів, привертаючи увагу лікарів до тих із них, що мають найвищий показник.

У роботі систему штучного інтелекту перевірили у двох лікарнях за участі 39 лікарів та майже 16 тисяч пацієнтів. Так з'ясувалося, що для пацієнтів групи високого ризику технологія знизила загальну смертність на 31 відсоток та зменшила ризик смерті із серцевих причин на понад 90 відсотків.

Система вже використовується у 14 військових лікарнях Тайваню. Але вчені вважають, що її можна впровадити практично у кожну лікарню світу, оскільки вона не вимагає значних ресурсів чи складного устаткування.

  • Алгоритми штучного інтелекту також показали, що можуть передбачити ризик інфаркту у пацієнтів за 10 років до нього
  • Інший же вказав, що може розрахувати наперед навіть дохід та ризик передчасної смерті людей