Штучний інтелект допоміг роботу-прибиральнику розрізнити 500 видів сміття

Компанія ZenRobotics представила оновленого робота для збирання сміття, який з допомогою штучного інтелекту може розділити сміття на понад як 500 категорій. Окрім як відрізняти сміття, робот самостійно сортує його при збиранні, завдяки чому потребує ще менше втручання зі сторони людей, пише New Atlas.

Робот сортує сміття на лінії. ZenRobotics / YouTube

Робот сортує сміття на лінії. ZenRobotics / YouTube


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як робот вправляється зі сміттям?

Окрім розпізнавання виду сміття за знімками камери, штучний інтелект допомагає роботу Fast Picker також швидко відбирати сміття — він за хвилину може підняти зі стрічки конвеєра зі сміттям 80 предметів. Для порівняння, люди справляються із цим вдвічі повільніше. Так робот зможе замінити людей на сміттєпереробних заводах принаймні на етапі відбору сміття.

Крім того, оновлення зі штучним інтелектом отримав й інший робот компанії, Heavy Picker, який призначений для роботи із будівельним сміттям. Тепер він також вміє розрізняти різні його види та сортувати за годину до 2 300 предметів вагою до 40 кілограмів — Fast Picker вміє працювати із речами вагою до кілограма. Розробники сподіваються, що невдовзі їхні роботи допоможуть зробити сортування сміття ефективнішим та дешевшим, що дозволить краще справлятися із впливом його на екологію.

Heavy Picker за роботою. ZenRobotics / YouTube

Heavy Picker за роботою. ZenRobotics / YouTube

  • Часто сміття навіть не доходить до сортувальних станцій й опиняється у водоймах. У цьому випадку прийде на допомогу норвезький підводний робот. Він вміє виявляти на морському дні сміття та класифікувати його, допомагаючи прибиральникам із очищенням.