Знайдений шестирічним хлопчиком на пляжі в англійському місті Шорхем-бай-Сі темний камінь виявився крем'яною сокирою неандертальців. Дитина підібрала його три роки тому, а нещодавно його мати написала листа до музею Вортінга. Куратор археологічного відділу музею Джеймс Сейнсбері, оглянувши предмет, визначив, що це знаряддя віком 50 тисяч років. Про це повідомив Live Science.
Що відомо про знахідку?
Сокира належить до останньої епохи неандертальців у Європі та Британії. За словами Сейнсбері, такі невеликі двосторонні крем'яні знаряддя неандертальці використовували для розбивання кісток і добування кісткового мозку. У музеї Вортінга досі був лише один такий зразок, адже ці сокири трапляються рідко через невелику щільність населення неандертальців у регіоні. Стан сокири вказує, що вона тисячоліттями зберігалася під водою — імовірно, в протоці Ла-Манш або в Доггерленді, регіоні Північного моря, який був заселений до підняття рівня води 8 000 років тому. Через годину після підтвердження знахідки сокиру вже виставили в музеї Вортінга.
- У 2023 році в Норвегії восьмирічна дівчинка знайшла на шкільному подвір'ї крем'яний кинджал віком 3 700 років.
- А в Ізраїлі маленький хлопчик випадково розбив у музеї глиняну посудину бронзової доби, якій було близько 3 500 років.