Щоденне споживання кавуна призвело до передозування калію у трьох пацієнтів

Дослідники описали серію з трьох клінічних випадків, коли пацієнти передозувалися кавунами через наявну хронічну хворобу нирок або прийом медикаментів проти супутнього стану. Щоденне поїдання кавуна протягом щонайменше кількох тижнів призвело у них до небезпечного збільшення у крові концентрації калію, який нирки не встигали виводити. Тому науковці наголошують на тому, що людей із хронічним захворюванням нирок варто попереджати про потребу обережного споживання цього продукту. Дослідження опубліковане у журналі Annals of Internal Medicine.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що сталося з пацієнтами через кавун?

У дослідженні автори описали випадки 72-річного чоловіка, 36-річної жінки та 56-річного чоловіка. Усі троє потрапили до лікарні із суттєво підвищеним рівнем калію у крові — від 6,6 до 7,4 мілімоля на літр при нормі до 5,2. У найстаршого пацієнта передозування проявилося небезпечним для життя скороченням серця, через який у нього спрацював імплантований дефібрилятор. Він не мав діагностованої хронічної хвороби нирок, однак приймав препарат проти підвищеного кров'яного тиску, який міг вплинути на роботу нирок.

Всі випадки пов'язувало те, що пацієнти повідомили про споживання великої кількості кавуна протягом тривалого часу — від трьох останніх тижнів до останніх двох місяців. Після того, як їм стабілізували стан та повідомили про обмеження споживання кавуна, надмірні рівні калію більше не поверталися. Тому науковці роблять висновок, що пацієнтів із хворобою нирок слід повідомляти про ризики від цього продукту. Дотепер його не вносили до джерел надмірного калію, хоч у двох середніх дольках (⅛ кавуна) міститься близько 16,4 мілімоль, або 640 міліграмів, калію з рекомендованих на день 3 510 міліграмів.

  • Ще одним продуктом, до якого дослідники порадили підходити з обережністю навіть здоровим людям, є локриця. Її споживання навіть у рекомендованих дозах може збільшувати кров'яний тис.