Шакали помочилися на дині, щоб їх не вкрали

Шакали помітили дині нара сечею, щоб відвадити від них конкурентів, поки плоди достигають. Поїдаючи ці плоди, шакали виявилися одними з основних тварин, що сприяють поширенню нара в пустелі. Такі деталі зв'язку шакалів та рослин описує New Scientist. Відповідна стаття опублікована у Journal of Zoology.

Шакал нюхає плід нара. Saima Shikesho

Шакал нюхає плід нара. Saima Shikesho


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Навіщо захищати шакалам дині?

Хоч чепрачні шакали (Canis mesomelas) й м'ясоїдні тварини, але іноді не проти поїсти й рослини, як-от плоди нара (Acanthosicyos horridus), що ростуть у пустелях Африки. Схожі на солодку диню плоди протягом тисячоліть рятували у пустелі людей та диких тварин, однак щодо поширення насіння рослини було відомо мало. Тож науковці Університету Кейптауна та Дослідного інституту Наміб вирішили поспостерігати за тим, як шакали шукають і взаємодіють з нара, заховавши у пісок за 100 метрів від рослин 55 плодів нара різної стиглості.

Відеокамери поблизу дослідної ділянки вказали, що навіть далеко від рослин шакали знаходили плоди на запах. Вони іноді їх викопували і мочилися на них, після чого поверталися до їжі за кілька днів. Вчені вважають, що сеча у цьому випадку слугує міткою власності, яка вберігає рослину від поїдання іншими тваринами. А за випорожненнями, які шакали залишали біля рослин, з'ясувалося, що фекалії багаті на цілі насіння нара. Причому після травної системи шакалів вони проростали краще, ніж безпосередньо з плодів, а тим більше після травоїдних тварин, які перемелюють насінини зубами. Таким чином вчені дійшли висновку, що шакали поширюють пустелею нара.