Самців чорних ревунів уперше помітили за усиновленням дитинчат

В Аргентині самців мавп чорних ревунів уперше помітили за усиновленням осиротілих дитинчат. Як вважають науковці, усиновителі могли бути батьками дитинчат, які втратили матерів, що в ревунів майже повністю самостійно займаються турботою про потомство. Утім, попри зусилля самців, дитинчата померли за один-два місяці після втрати матері. Про це розповіли у статті журналу Primates.

Самців чорних ревунів уперше помітили за усиновленням дитинчат. Gilles et al. / Primates, 2024

Самців чорних ревунів уперше помітили за усиновленням дитинчат. Gilles et al. / Primates, 2024

Як дізналися про усиновлення дитинчат ревунами?

Зоологи спостерігали за популяціями чорних ревунів (Alouatta caraya) на півночі Аргентини у 2022 і 2023 роках. У двох незалежних групах вони помітили, як дорослі самці усиновили дитинчат віком шість і десять місяців. Усиновлювачі виявляли батьківську турботу щодо немовлят: переносили їх на спинах, годували та захищали.

Одне з дитинчат, самець віком шість місяців, померло за 38 днів після загибелі матері через недоїдання. Інше, самиця віком 10 місяців, померло за 53 дні після усиновлення внаслідок травм після міжвидової сутички. Якщо усиновлювачі не були біологічними батьками цих дитинчат, науковці припускають, що спонукати їх до догляду за дитинчатами могло відчуття спорідненості з ними через належність до однієї групи. Такі результати допоможуть краще зрозуміти соціальну поведінку ревунів і її вплив на виживання їхніх популяцій.

  • А от у горил, як виявилося, рання втрата матері не впливає на виживання дитинчат, адже інші члени групи починають ними опікуватися та допомагають інтегруватися в групу.
  • У кажанів-вампірів помітили випадок всиновлення дитинчати через дружні зв’язки самиці з його померлою матір’ю.