«Розумна платформа» зловить і випустить дрон із багажника машини

Американська компанія Teledyne FLIR представила «розумну платформу» для запуску дронів, яка автономно випускатиме й ловитиме безпілотники. За задумом, такі запуски будуть можливими у транспорті на ходу, що стане у пригоді військовим, розповідає New Atlas.

Платформа ловить дрон. Teledyne FLIR

Платформа ловить дрон. Teledyne FLIR


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як працює станція?

Щоб станція сховала дрон у пусковий ящик, безпілотник має опинитися над нею. Тоді вона висуне рухому підставку на шести роботизованих кінцівках, й визначивши положення дрона, схопить його двома кріпленнями. Зсередини ящика, де зберігатиметься дрон, його можна буде так само автономно випустити, піднявши безпілотник. За заявою розробників, станція зможе ловити до трьох безпілотників. Тоді, наприклад, військовим не знадобиться зупинятися у небезпечних зонах, щоб забрати чи запустити дрон. А також не потрібно буде окремо заряджати безпілотники, адже станція передбачає для них живлення, зазначила Teledyne FLIR.

  • Чіплятися за авто вміє і ще один дрон, розробки китайських вчених. Він сам відстежує рухому ціль й може причепитися до машини, використовуючи присоски на фюзеляжі.