Ровер «К'юріосіті» знайшов на Марсі камінь-емблему «Зоряного флоту» зі «Стар Треку»

Емблему «Зоряного флоту» з фільмів «Стар Трек» розгледіли в одному з каменів, який на Марсі сфотографував ровер «К'юріосіті». Камінь знайшовся біля підніжжя гори Шарп, яку зараз вивчає марсохід, розповідає Space.com.

Камінь, який знайшов  «К'юріосіті» й емблема «Зоряного флоту». JPL / NASA

Камінь, який знайшов «К'юріосіті» й емблема «Зоряного флоту». JPL / NASA

Як ровер натрапив на камінь?

Знахідка, яка потішила б фанатів «Стар Треку» у NASA, трапилася «К'юріосіті» 9 січня на 4 062 марсіанський день ровера на планеті. Камінь марсохід сфотографував за допомогою своєї навігаційної чорно-білої камери, яка зазвичай допомагає йому оминати небезпечні перешкоди. І, ймовірно, знімок лишався б непоміченим серед десятків фото, які щодня «К'юріосіті» передає на Землю, але незвичайна порода привернула увагу астронома-аматора Скота Аткінсона (Scott Atkinson). Камінь «Зоряного флоту» лежить серед десятків схожих, але менш цікавих за формою уламків, які вкривають підніжжя п'ятикілометрової гори Шарп. Зараз «К'юріосіті» вивчає їх, щоб знайти сліди давніх повеней, які могли проходити у кратері Ґейл, де працює марсохід. Зокрема у цій місцині «К'юріосіті» раніше виявив ціле віяло з уламкових порід, які імовірно, потрапили у місцину разом з потоками води.

Інше каміння в околицях знахідки ровера. JPL / NASA

Інше каміння в околицях знахідки ровера. JPL / NASA

  • Каміння є невід'ємним елементом марсіанського ландшафту, з яким щодня стикаються марсоходи й іноді навіть беруть з собою. Наприклад, наступник «К'юріосіті» — ровер «Персеверанс» понад рік катався по Марсу із камінчиком у колесі.