Робот з надувними «м'язами» навчився тримати предмети усім торсом

Новий людиноподібний робот від Toyota отримав надувні «м'язи» та вміння тримати речі усім торсом. Це допомогло йому утримати всю купу предметів, яку давали йому інженери, а у майбутньому стане у пригоді для носіння речей на виробництвах, під час допомоги по дому чи для доставки. Про розробку розповіло видання New Atlas.

Презентація різних навичок робота. Toyota Research Institute / YouTube


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що вже вміє робот й що у ньому особливого?

Для свого робота Punyo (у перекладі з японської означає «щось м'яке і миле») Toyota створила типові для людиноподібних роботів руки й торс, але одягла на них цупку тканину із датчиками дотику та круглі надувні «м'язи». За тим, як щільно прилягає і деформується тканина при доторку до предмета, Punyo знає, треба сильніше чи слабше тримати речі, і за необхідності надуває «м'язи».

Перед випробуваннями Punyo пройшов навчання за допомогою штучного інтелекту, завдяки чому випробував різні приклади руху. Але поки самостійно з предметами він не працював — ним дистанційно управляв оператор за допомогою контролерів дистанційного керування. Повторюючи рухи за оператором, Punyo успішно тримав речі й обома руками, і підіймав їх на плече одною, і допомагав тримати коробки іншому інженеру. Наразі робот є лише дослідницькою платформою, але розробники сподіваються, що їхній підхід стане ще одним способом зробити роботів корисними у виконанні завдань для людей.

  • Іноді доцільно робити людиноподібних роботів повністю надувними. Так зробили для робота-аватара, яким можна дистанційно керувати й відправляти замість себе на конференції чи робочі зустрічі.