Надувний людиноподібний робот-аватар потиснув руку

Японські інженери показали надувного робота, якого можна використовувати для віддаленої взаємодії з людьми. Робот-аватар вміє тиснути руку, жестикулювати та кивати головою. Як заявляють розробники, керувати ним можна, наприклад, за допомогою гарнітури віртуальної реальності. Присвячена роботу стаття опублікована в International Journal of Automation Technology.

Робот надувається. RobotAndElasticMind / YouTube

Робот надувається. RobotAndElasticMind / YouTube

Як працює робот?

Інженери Університету Мейдзі виготовили торс робота з тканини, яку можна надути, а всередині розмістили механізм, який надуває робота і керує частинами тіла конструкції — головою, руками та плечима. За задумом, цей механізм відтворюватиме рухи людини, яка керуватиме роботом віддалено. Всередині також є прозора кишеня, де можна розмістити монітор і камеру, а по тілу робота науковці пропонують розмістити датчики, які допоможуть обходити перешкоди. Творці сподіваються, що їхній робот допоможе зробити віддалену присутність, наприклад, на роботі чи на зустрічах, більш інтерактивною за відеоконференції. Тим паче враховуючи, що їхня тканинна конструкція набагато дешевша і простіша у керуванні за традиційних людиноподібних роботів.

Демонстрація можливостей робота. RobotAndElasticMind / YouTube

  • Надувна конструкція також допомогла замінити жорсткий протез руки та зробити його не лише легшим, а і більш чутливим до предметів