Робот-шланг загасив пожежу у польоті

Японські інженери показали прототип шлангоподібного робота, який злітає під тиском води й у польоті може гасити пожежу. Керувати роботом можна дистанційно, використовуючи зображення з камер на його «голові», які бачать вогонь. Тож розробники сподіваються, що у майбутньому їхній робот-дракон, як вони його назвали, допоможе зробити роботу пожежників безпечнішою. Про це розповідає видання New Atlas, стаття інженерів опублікована у Frontiers in Robotics and AI.

Фрагмент відео з бортової камери робота під час гасіння вогню. Akita Prefectual University

Фрагмент відео з бортової камери робота під час гасіння вогню. Akita Prefectual University

Наскільки ефективно робот бореться з вогнем?

Пожежний робот Dragon Firefighter, якого розробили вчені Університету префектури Акіта, підіймається на висоту до двох метрів. Для цього він використовує вісім струменів води, які б'ють з його голови і вздовж тіла. Залежно від сили струменів, які можуть видавати до 6,6 літра води на секунду, робот може змінювати свою форму і напрямок руху. Вода для Dragon Firefighter подається з резервуара пожежної машини об'ємом до 14 тисяч літрів. Поки робот має максимальну довжину у чотири метри, і розробники визнають, що цього недостатньо для повноцінного гасіння пожеж. Вони планують подальшу роботу над роботом, щоб збільшити його розмір та покращити механізми подавання води, які збільшать силу струменів для того, щоб радіус дії Dragon Firefighter складав щонайменше 10 метрів.

Dragon Firefighter у роботі. Akita Prefectual University

Dragon Firefighter у роботі. Akita Prefectual University

  • Допомагати пожежникам також можуть дрони. Чеські інженери показали у роботі безпілотник, що сам знайде пожежу та поцілить у неї вогнегасною капсулою.