Робот полазить газопроводом й полагодить тріщини у трубах

Американські інженери показали робота, який вміє повзати всередині труб, а також зможе полагодити їх за допомогою смоли. Оператори, які побачать дефект газопроводу за камерами робота, скерують його до поламки, де він нанесе шар засобу для ремонту, розповідає New Atlas.

Робот наносить вазелін у трубі. Carnegie Mellon University

Робот наносить вазелін у трубі. Carnegie Mellon University


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що допомагає роботу у трубах?

Робот, якого створили в Університеті Карнегі-Меллон, важить 27 кілограмів разом з усім своїм навантаженням: акумуляторами, оптичними й лазерними датчиками для створення мапи труб, а також модуля зі смолою для ремонту. Пересувається робот на трьох колесах, два з яких знаходяться знизу, а одне — вгорі. Таке розташування коліс допомагає не застрягнути на поворотах, а також забезпечують достатню силу для пересування. Модуль зі смолою, замість якої у випробуваннях робота використали вазелін, знаходиться у задній частині й складається із насадки, що вичавлює речовину.

За словами розробників, робот за вісім годин зможе пройти близько 14,5 кілометра по трубах діаметром 305 міліметрів, й покрити смолою близько трьох кілометрів. Утім, поки радіус дії робота складає відстань у 61 метр від оператора, тому у майбутньому вчені планують зробити робота автономнішим, а також придатним для роботи у трубах різного діаметра.

  • Полазити ж трубами у каналізації зможуть японські робопавуки. Вони ланцюжком ходять всередині комунікацій, знімаючи все на камеру.