Робот навчився відчиняти двері, шухляди й холодильник

Команда інженерів навчила колісного робота самостійно відчиняти майже будь-який вид дверей, у тому числі й шухляди чи дверцята холодильника. Для цього вченим довелося розробити новий алгоритм навчання, однак, з ним роботи стануть менш залежними від людей, розповідає New Scientist. Стаття науковців доступна на arXiv.

Всі двері, які відкрилися роботу. New Scientist / YouTube


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як роботу піддалися двері?

Новий алгоритм навчання роботів відкриванню дверей інженери Університету Карнегі-Меллон перевірили на маніпуляторі, який сьогодні використовується на багатьох видах роботів. Це роборука, що вміє згинатися у «плечі», «лікті» й «зап'ястку», а на кінці має два «пальці», якими може щось стискати. І хоч її конструкція загалом дозволяє вільно користуватися ручками дверцят, алгоритм вчених дозволив робити це без попереднього ознайомлення з ними.

За допомогою навчання з підкріпленням алгоритм руху роборуки спершу навчили працювати з різними дверима у віртуальному середовищі. А потім науковці витратили по пів години на навчання із 12 реальними видами ручок на шухлядах, вхідних дверях чи холодильнику. І хоч на початку навчання правильне положення для відкривання дверей робот обирав у 50 відсотках спроб, та під кінець успіх склав уже 95 відсотків навіть із дверцятами, яких при навчанні не було. Вчені сподіваються, що їхній підхід стане у пригоді багатьом роботам, які розробляються для допомоги у хатніх справах, щоб принаймні у дверях вони не вимагали допомоги людини.

  • Щоб відчинити двері, деяким роботам і рук не потрібно. Наприклад, чотириколісний ANYmal просто врізається у двері, й це навіть не збиває його з ніг