Робот-муляр виклав 300 цеглин за годину і побудував стіну

Робот-муляр звів 70 квадратних метрів вертикальної стіни за годину, викладаючи за цей час по 300 цеглин. Конструкція робота дозволяє підійматися на висоту триповерхової будівлі, а також без допомоги вантажників підіймати на неї будівельний матеріал. Поки робота тільки випробовують, але розробники сподіваються, що він допоможе замінити будівельників на важких етапах роботи, розповів New Atlas.

Робот викладає цеглу. FBR / YouTube

Робот викладає цеглу. FBR / YouTube

Як робот будує?

Вся конструкція робота-муляра складається з вантажівки, яка може підвозити його у потрібне місце, телескопічного крана, який може підіймати робота на висоту 32 метрів, а також системи подачі цеглин. Максимальний розмір цеглини, яку може втримати і укласти робот, складає 60 на 40 на 30 сантиметрів, а вага - 45 кілограмів. Згідно з попереднім планом робот укладає цеглини по одній, вкриваючи розчином для скріплення. А за 45 хвилин, коли вони висохнуть і закріпляться, починає викладати наступний шар. Поки кладка у робота не дуже точна, але розробники працюють над його вдосконаленням та вже планують використати його для будівельників, адже вже зараз робот у 20 разів швидший за людей.

Демонстрація роботи робота-муляра. FBR / YouTube

  • До будівництва пристосувати можна і дрони. Пара дронів з 3D-принтерами створить потрібну конструкцію, постежить за її якістю, і все це у польоті.