Робот-екскаватор звів шестиметрову кам'яну стіну

Швейцарські інженери навчили робота-екскаватора самостійно зводити стіни з каменю. Робот HEAP підіймає кількатонні валуни та за допомогою машинного зору викладає їх потрібним чином. У підсумку HEAP зміг збудувати стійку споруду висотою у шість метрів, розповідає Федеральна вища технічна школа Цюриха. Стаття про робота опублікована у Science Robotics.

ETH Zurich / YouTube

ETH Zurich / YouTube

Як робот будує стіни?

Робот HEAP (Hydraulic Excavator for an Autonomous Purpose) являє собою 12-тонний крокуючий екскаватор, який інженери доповнили системами навігації та оцінки положення, а також лазерним датчиком (лідаром), що розмістили на ковші. Завдяки цим модифікаціям HEAP може створити тривимірну мапу будівельного майданчика, а також оцінювати положення, форму і вагу валунів, з яких потрібно будувати. Обробляти цю інформацію роботу допомагає машинне навчання. Для будівництва робот не використовує жодних скріплювальних засобів для каміння — лише викладає їх так, щоб вони утримувалися у єдиному положенні. Стіна, яку збудував HEAP, складає у довжину 65 метрів, а її зведення відбулося без жодного втручання людини. Розробники сподіваються, що їхній підхід стане у пригоді на будівельних майданчиках, щоб звільнити будівельників від небезпечної роботи.

Презентація роботи робота. ETH Zurich / YouTube

  • Раніше ми розповідали про ще одного робота, який вміє будувати стіни. За годину він викладає 300 цеглин, самостійно вкриваючи їх розчином для скріплення.