Робот-багатоніжка підлаштував тіло під рельєф для пересування

Команда інженерів представила восьминогого робота, який може долати складний рельєф, підлаштовуючи своє тіло. Орієнтуючись на положення своїх суглобів, він самостійно пересуває ноги, що дозволяє йому рухатися і без попередніх даних про місцевість. Вчені сподіваються, що їхній робот допоможе у дослідженнях складних середовищ. Присвячена йому стаття доступна у IEEE Robotics and Automation Letters.

Homchanthanakul J. et al. / IEEE Robotics and Automation Letters, 2023

Homchanthanakul J. et al. / IEEE Robotics and Automation Letters, 2023

Навіщо роботу стільки ніг?

Основним завданням роботів залишається подолання складної місцевості, тому стратегії управління їхнім рухом розробляються з урахуванням забезпечення максимальної стійкості. При цьому стандартні чотириногі роботи стикаються з тим, що витягуючи ноги в пошуках контакту з поверхнею, втрачають рівновагу через зміщення центру тяжіння. Багатоніжки з цим справляються простіше, згинаючи своє тіло, щоб слідувати рельєфу поверхні та підтримувати ефективний контакт з нею. Це вирішили використати у своїй роботі інженери з Таїланду і створили восьминогого робота, який вміє пересуватися подібно до багатоніжок.

Як перешоду долає справжня багатоніжка і робот. Homchanthanakul J. et al. / IEEE Robotics and Automation Letters, 2023

Як перешоду долає справжня багатоніжка і робот. Homchanthanakul J. et al. / IEEE Robotics and Automation Letters, 2023

Робот складається з кількох модулів, що включають пару ніг та пару суглобів. Надихаючись багатоніжками, один із суглобів вчені розробили для рухів вгору вниз, а другий — для згинання вліво та вправо. Ноги рухаються за допомогою трьох суглобів, які дозволяють їх згинати, розгинати, витягувати та рухати вперед та назад. Для руху роботу не потрібні моделі місцевості або пересування, оскільки він орієнтується на пропріоцептивні відчуття, будуючи на їх основі руху свого тіла.

У ході випробувань робот побігав як збудованими інженерами конструкціями, так і на вулиці. Максимальний кут нахилу, на який йому вдалося залізти, становив 45 градусів, що відповідає межі можливостей суглобів. На вулиці робот зміг самостійно пройти понад 4 метри, без проблем обминаючи складності рельєфу.

Poramate Manoonpong / YouTube

Багатоногі роботи

🕳️Австралійського шестиногого робота привчили перевіряти надійність землі під ногами

🧱Німецькому гексаподу знайшли позаземну роботу та планують відправити вивчати кратери на інших планетах після навчання ходьбі купами каміння