Роборуку навчили проводити огляд грудей

Роботизований маніпулятор IRIS зможе провести обстеження грудей та виявити утворення, які можуть вказувати на онкологічні захворювання. П'ять «пальців» роборуки можуть охопити всю молочну залозу що, як заявляють розробники, забезпечить навіть більш ефективне обстеження, ніж звичайна пальпація. Про робота розповіло видання New Atlas, а свою статтю британські вчені представили на конференції IEEE RO-MAN.

Маніпулятор оглядає силіконовий аналог грудей. George Jenkinson / University of Bristol

Маніпулятор оглядає силіконовий аналог грудей. George Jenkinson / University of Bristol

Як робота навчили оглядати груди?

Кінцівка IRIS для огляду складається з п'яти гнучких «пальців», на яких розміщені датчики тиску. З їхньою допомогою робот визначає силу потрібного натиску, а також отримує зворотний зв'язок, зокрема для того, щоб виявити ущільнення, які можуть вказувати на захворювання. Після навчання за допомогою моделювання робота випробували із силіконовим аналогом молочної залози, на якій IRIS докладав потрібні зусилля для пальпації. Дослідники вважають, що за допомогою машинного навчання технік лікарів, IRIS допоможе швидко проводити первинні обстеження та запобігати хворобам.

Ілюстрація огляду молочної залози із роботизованою рукою. George Jenkinson / University of Bristol

Ілюстрація огляду молочної залози із роботизованою рукою. George Jenkinson / University of Bristol

Де ще роботи допоможуть лікарям?

🙄 Ін'єкції у сітківку роборука може робити точніше за хірургів

🦾 Також роботу можна довірити лапароскопічну операцію. Принаймні на свині система STAR справилася зі з'єднанням сегментів кишки через невеликі отвори у тілі

🤖 А більше на тему робохірургів ми розповідали у матеріалі «Доктор Робот»