Релаксація допомогла жінкам покращити лактацію та якість харчування малюків

Техніки релаксації, зокрема прослуховування розслабляючої музики та медитація, допомогли жінкам покращити вироблення молока та якість харчування їхніх немовлят. Тому науковці роблять висновок, що це простий і безпечний підхід, який може покращити як самопочуття жінок, так і добробут дітей. Дослідження опубліковане у журналі JAMA Pediatrics.

Hollie Santos / Unsplash

Hollie Santos / Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як перевіряли вплив релаксації на лактацію?

Зв'язок ментального здоров'я з лактацією відомий давно, однак лише зараз вчені вирішили зібрати всю наявну інформацію щодо того, чи можуть техніки розслаблення позитивно впливати на вироблення молока. Вони проаналізували 16 досліджень за участі 1871 учасника, у якому жінки піддавалися впливу музики, керованої релаксації, медитації майндфулнес та дихальних вправ.

Як з'ясувалося, техніки розслаблення посприяли збільшенню вироблення молока, а також були пов'язані зі збільшенням набору ваги немовлятами та з легким зменшенням стресу й тривожності у жінок. Тож вчені вважають, що техніки релаксації можна пропонувати жінкам, які хочуть збільшити вироблення в них молока або покращити набір ваги дітьми.

  • Користь грудного молока для немовлят давно відома, але останнім часом дослідження стали демонструвати й користь для самої жінки. Наприклад, у жінок, що годують дітей грудьми, виявили менший ризик серцевих порушень.