Жінки на грудному вигодовуванні продемонстрували краще здоров'я серця

Вигодовування дітей грудним молоком протягом щонайменше пів року пов'язали з кращим здоров'ям серцево-судинної системи та метаболізму у жінок. Ефект простежується щонайменше протягом трьох років, особливо у жінок з ускладненою вагітністю, пишуть австралійські науковці в International Breastfeeding Journal.

Анатомічний малюнок серця. Thomas Milton, 1814 / Science Source

Анатомічний малюнок серця. Thomas Milton, 1814 / Science Source

Як грудне вигодовування пов'язане зі здоров'ям серця?

Дослідники Університету Аделаїди залучили до дослідження 160 пар матерів та їхніх дітей і проаналізували здоров'я жінок та їхній досвід лактації протягом останніх трьох років. З'ясувалося, що учасниці, які годували дітей грудьми протягом шести чи більше місяців, мали меншу вагу та індекс маси тіла за тих, хто не годував молоком або ж робив це протягом меншої кількості часу. У них також відмітили нижчі показники кров'яного тиску, у середньому на 5-6 міліметрів ртутного стовпчика, рівнів тригліцеридів у крові, інсуліну та вищі рівні ліпопротеїдів високої щільності. Усі ці ознаки пов'язують із кращим здоров'ям серцево-судинної системи та метаболізму. Але сильніше за все тенденція проявилася у жінок, які мали принаймні одне серйозне ускладнення вагітності.

Науковці вважають свої результати вагомим доводом на користь доцільності рекомендацій жінкам вигодовувати немовлят грудним молоком. Водночас вони закликають провести більше досліджень, щоб встановити, що стоїть за виявленим зв'язком.