Ракета Starship вчетверте відправилася у космос

Компанія SpaceX здійснила четвертий тестовий запуск надважкої багаторазової космічної ракети Starship на навколоземну орбіту. Ця ракета отримала ряд інноваційних оновлень, у порівнянні з попередніми, наприклад, має додаткове обладнання для підвищення ефективності фільтрації палива, а також додаткові двигуни для керування креном. SpaceX вела трансляцію запуску у своєму акаунті у твіттері.

SpaceX / Twitter

SpaceX / Twitter

Що відомо про четвертий запуск?

Компанія SpaceX в четвертому запуску ставить перед собою дві основні задачі: забезпечити м'яке приводнення прискорювача у Мексиканській затоці та приводнити сам корабель в Індійському океані.

Наразі 121-метровий Starship є найбільшою та найпотужнішою системою, що включає в себе прискорювач і космічний корабель. Основна мета її тестових запусків — підготувати Starship до місій з доставки людей на Місяць в рамках програми NASA «Артеміда» найближчими роками.

  • У третій запуск Starship вперше досяг запланованої навколоземної орбіти, сягнувши рекордної висоти 230 кілометрів, однак не зміг вдало повернутися на Землю, зруйнувавшись в атмосфері.