П'ять нових видів м'якошерстих їжаків знайшли в Азії

Одразу п'ять нових видів м'якошерстих їжаків гімнур описали біологи в Азії. Два з них цілковито нові для науки тварини, тоді як три інші були відомі до цього часу як підвиди інших видів гімнур. В уточненні класифікації тварин допоміг генетичний аналіз, повідомляє The Guardian. Стаття опублікована у Zoological Journal of the Linnean Society.

Один із п'яти нових видів гімнур. Quentin Martinez

Один із п'яти нових видів гімнур. Quentin Martinez

Що за їжаків описали біологи?

Малі гімнури (Hylomys), які типові для Азії, хоч і належать до родини їжакових, але не мають звичних їжакам голок. Їхнє тіло покрите м'якою шерстю, тому вони більше нагадують виглядом мишей. Дотепер виділяли три види малих гімнур, однак щодо класифікації цих тварин було багато неоднозначностей, що спонукало науковців Смітсонівського інституту ретельніше дослідити їх. Вчені проаналізували 282 екземпляри гімнур, зокрема піддали молекулярному вивченню 85 зразків тканин з музейних і зібраних з природи тварин. Один із нових видів знайшли на півдні В'єтнаму і він отримав назву H. macarong — від в'єтнамського слова, що означає «вампір». Тварина має темне коричневе хутро, сягає 14 сантиметрів у довжину та має незвичайно довгі ікла. Інший новий вид водиться на півночі Суматри, має довжину 12 сантиметрів, темно-коричневе хутро і чорний хвіст. Його латинська назва H. vorax походить від англійського «voracious», що означає ненажерливий, позначаючи хороший апетит тварини. Вчені вважають, що з новини даними про малих гімнур природоохоронці зможуть раціональніше вирішити, які види потребують зусиль зі збереження у першу чергу.

  • Біологам ще багато чого невідомо й про поширених європейських їжаків, зокрема тривалість їхнього життя. Донедавна вважалося, що вони живуть до 9 років, але потім з'ясувалося, що в Данії собака убив 16-річного їжака.