Псевдоскорпіони переїхали на скорпіонах до нового району

Псевдоскорпіонів вперше застали за пересуванням на скорпіонах, іноді протягом кількох тижнів. Ізраїльським біологам вдалося всього двічі спостерігати явище, однак вчені припускають, що у такий спосіб псевдоскорпіони розселяються на великі для них відстані. Спостереження описане у журналі Arachnologische Mitteilungen: Arachnology Letters.

Псевдоскорпіони верхи на скорпіонах. S. Aharon / Arachnologische Mitteilungen: Arachnology Letters, 2024

Псевдоскорпіони верхи на скорпіонах. S. Aharon / Arachnologische Mitteilungen: Arachnology Letters, 2024

Як прокаталися псевдоскорпіони на скорпіонах?

Науковці з Єврейського університету в Єрусалимі та Хайфського університету спостерігали за скорпіонами Birulatus israelensis на східній частині Ізраїлю, починаючи з 2016 року. За сім років спостережень науковці тисячі разів бачили B. israelensis, але всього два рази на них помітили міліметрових псевдоскорпіонів Nannowithius wahrmani. Вперше єдиного псевдоскорпіона помітили на спинці скорпіона у 2018 році. Вдруге, через п'ять років, вже одразу сім скорпіонів мали на собі від двох до шести вершників. Деякі песвдоскорпіони, що їх разом із «транспортом» забрали в лабораторію, залишалися на скорпіонах до трьох тижнів, імовірно, очікуючи, коли їх доставлять у сприятливе середовище для поселення. Обидва випадки сталися наприкінці весни зі скорпіонами, які рухалися вздовж доріг мурах Messor, із якими живуть поруч. Однак N. wahrmani теж живуть біля та в мурашниках. І саме в кінці весни у цих мурах спостерігається підвищена активність, коли вони обшукують більші, ніж зазвичай, території, та навіть стикаються з іншими гніздами та колоніями мурах. Тож скорпіони і псевдоскорпіони можуть цим скористатися, щоб слідуючи за мурахами, діставатися нових гнізд, припускають науковці.

  • Не лише псевдоскорпіони використовують більших за них тварин як транспорт. Наприклад, на равликах катаються тихоходи.
  • А нерухомі бактерії стрептоміцети прикріплюються до рухливих джгутикових бактерій, щоб діставатися рослин, з якими живуть у симбіозі.