Пристрій розміром з холодильник за ніч перетворив повітря на чотири літри бензину

Американська компанія Aircela представила пристрій для вловлювання вуглекислого газу з повітря та перетворення його на екологічно чистий бензин без домішок сірки та важких металів. За ніч пристрій розміром з холодильник може створити до галона, або 3,78 літра, бензину, а загалом може зберігати до 64 літрів палива. У компанії сподіваються, що це допоможе зменшити викиди парникових газів як приватними автомобілями, так і підприємствами, що використовують бензин. Про це повідомили в пресрелізі компанії.

Зовнішній вигляд пристрою для створення бензину з повітря. Aircela

Зовнішній вигляд пристрою для створення бензину з повітря. Aircela

Як працює пристрій для виробництва бензину з повітря?

Розроблений компанією пристрій складається з трьох шестикутних модулів, у яких відбувається фіксація вуглекислого газу та перетворення його на бензин. Для цього пристрою потрібні лише повітря, вода та електрична енергія. Останню компанія планує отримувати з відновлюваних джерел, інакше суть пристрою — зменшити вуглецевий слід поїздок на автомобілі — зникає.

Демонстрація роботи пристрою на презентації в Нью-Йорку. Aircela

Демонстрація роботи пристрою на презентації в Нью-Йорку. Aircela

Пристрій презентували в Нью-Йорку наприкінці травня, показавши утворення бензину з повітря. Перші продажі компанія планує розпочати вже восени цього року. Як зазначають розробники, вони фокусуються на тому, щоб зробити технологію доступною, щоб нею скористалися більше людей. З цією ж метою вони зробили пристрій компактним, щоб люди могли встановити його на подвір’ї та користуватися щоденно.

Як атмосферні гази використовують для створення корисних речовин

🦠 Ціанобактерії та кишкову паличку запропонували використовувати для синтезу палива та кисню з вуглекислого газу на Марсі.

🧪 Парниковий газ метан навчилися перетворювати на сировину для добрив і полімерів. При цьому реакцію проводили за кімнатних умов, що робить її доступнішою.

🧈 З вуглекислого газу повітря науковці навіть змогли синтезувати їжу. Використовуючи реакцію, за допомогою якої зазвичай створюють нафту, хіміки синтезували штучне масло.