Полуниця покращила пам'ять при легкому когнітивному порушенні

Тримісячний курс щоденного додавання до раціону полуниці покращив пам'ять та настрій у людей середнього віку з легким когнітивним порушенням. Імовірно, позитивний вплив обумовлений протизапальним впливом антоціанів у складі полуниць, зазначають американські науковці у журналі Nutrients.

Vanesa conunaese / Unsplash

Vanesa conunaese / Unsplash

Яким чином полуницю стали розглядати для розуму?

Одна з гіпотез пояснює вікове погіршення когнітивних можливостей, а також такі неврологічні захворювання як хвороба Альцгеймера, запальними процесами в організмі, а зокрема мозку. Оскільки метаболічні порушення та ожиріння сприяють запальним процесам, це могло б пояснити, чому люди з надмірною вагою та інсулінорезистентністю мають вищий ризик деменції. Тому припускають, що націленням на запалення можна знизити шанси деменції та потенційно лікувати її. Протизапальні сполуки часто бувають природного походження та містяться у звичних нам продуктах харчування. Серед них антоціани, якими часто багаті фрукти, зокрема ягоди та полуниці, навіть демонстрували здатність проникати до мозку через гематоенцефалічний бар'єр. Тож вчені Університету Цинциннаті вирішили перевірити, чи можуть полуниці вплинути на розумові можливості.

Як вплинула полуниця на когнітивні можливості?

У дослідженні науковці перевіряли вплив полуниці протягом 12 тижнів на 30 учасниках, переважно жінках, віком від 50 до 65 років. Всі вони мали надмірну вагу чи ожиріння, а також легке когнітивне порушення, що проявлялося розладом пам'яті. Половині учасників прописали капсули з розтертими в порошок полуницями у дозі, яка еквівалентна 130 грамам свіжих фруктів. Інші учасники приймали капсули плацебо.

Додавання в раціон полуниці не покращило метаболічні показники, що супроводжують надмірну вагу, а також такі аспекти розумових можливостей як виконавча функція, словесна пам'ять чи просторова. Однак у групі полуничної добавки відмітили явне зниження інтерференції пам'яті, коли старіші спогади заважають пригадувати новіші, що нерідко посилюється при старінні та розвитку деменції. Окрім цього, в учасників відмітили покращення настрою, у порівнянні з учасниками групи плацебо. Тому науковці припускають, що харчова добавка з полуниць може знизити ризик деменції у людей середнього віку. Але автори визнають, що потрібно перевірити їхні результати у дослідженнях з більшою кількістю учасників та з різними дозами добавки.

  • Здатність покращувати пам'ять у літніх людей нещодавно показав і васабі.