Плавання у відкритих водоймах покращило самопочуття сильніше за плавання в басейні

Опитування понад 20 тисяч дорослих плавців показало, що плавання у природних водоймах здатне покращувати самопочуття людей, причому сильніше за плавання в басейні, навіть якщо той знаходиться просто неба. Як з’ясували науковці, таке плавання збільшувало відчуття свободи та контролю над своїм життям, що позитивно впливало на ментальне здоров’я. Тож плавання у відкритих водоймах може бути ефективним і недорогим способом покращувати самопочуття людей. Дослідження опублікували в Journal of Environmental Psychology.

Плавання у відкритих водоймах покращило самопочуття сильніше за плавання в басейні. GIPHY

Плавання у відкритих водоймах покращило самопочуття сильніше за плавання в басейні. GIPHY

Для кого плавання було кориснішим?

З опитаних науковцями людей у 19 країнах світу понад 1200 нещодавно відвідували водойми просто неба — природні чи відкриті басейни. Загалом обидва цих типи водойм частіше відвідували багатші люди, але серед бідніших людей відвідування природних водойм сильніше переважало над відвідуванням басейнів.

Хоча науковці не знайшли відмінностей у рівні тривожності залежно від того, відвідували люди природну водойму чи басейн, але вищий рівень тривожності спостерігали в тих, хто був професійним плавцем. Дослідники припускають, що такі люди можуть плавати у більш ризикових місцях, що підвищує в них рівень тривожності.

Тож науковці наголошують, що для отримання позитивного впливу плавання на здоров’я, варто обирати безпечні місця для плавання. Це допоможе запобігти втопленню та можливим інфекціям, які можна підхопити, плаваючи у забрудненій воді.

  • Для отримання користі від водойм не обов’язково у них плавати: проведення часу біля води в дитинстві пов’язали з кращим ментальним здоров’ям і задоволеністю життям у дорослому віці.