Пластир допоможе здійснювати тривале ультразвукове обстеження вдома

Американські науковці створили пластирі для ультразвукового діагностування. Попереднє випробування на людях показало, що пластирі залишаються на місці протягом двох діб, забезпечуючи тривале та якісне спостереження за внутрішніми органами, про що повідомляється у журналі Science.

Пластир для ультразвукового обстеження. Felice Frankel / MIT

Пластир для ультразвукового обстеження. Felice Frankel / MIT

Дослідники Массачусетського технологічного інституту з колегами створили пластир для ультразвукової діагностики, який покликаний спростити процедуру як для лікарів, так і для пацієнтів. Наразі обстеження ультразвуком вимагає присутності пацієнта в лікарні, де фахівець використовуватиме масивне й дороге обладнання. Однак, за задумом розробників, їхні пластирі можуть бути дешевою, портативною альтернативою, яка уможливить УЗД внутрішніх органів навіть у домашніх умовах. Пластир площею два квадратні сантиметри й товщиною три міліметри поєднує еластичну клейку основу та жорсткий масив ультразвукових перетворювачів, тому не сковує рухи й не відкріплюється і водночас зберігає на місці датчики, завдяки чому забезпечує постійно якісне зображення. Це згодиться у випадках, коли лікарям потрібно тривалий час моніторити стан пацієнта.

Випробування технології провели на 15 здорових добровольцях, яким причепили пластирі на різні частини тіла, серед яких шия, груди, живіт та руки. Пластир залишався на місці й функціональним протягом 48 годин, всупереч тому, що учасники не обмежувалися в русі й займалися бігом, катанням на велосипеді та тренуваннями, серед іншого. Отримані таким чином зображення були достатньо якісними, щоб оцінити діаметр великих кровоносних судин при різній діяльності, візуалізувати зміну форми серця під час вправ, спостерігати за розширенням та звуженням шлунку після випивання соку, бачити появу характерних для мікропошкоджень рис на м'язах учасників, що з'являлися при підійманні важких предметів. Зараз вчені займають вдосконаленням технології. Вони хочуть зробити пластирі бездротовими та розробити програмне забезпечення, яке допоможе інтерпретувати зображення й поставити діагноз.

Massachusetts Institute of Technology (MIT) / Youtube