Півники виявилися грайливішими за курочок

Серед курчат самці виявилися більш схильними гратися, ніж самки. Молоді півники у віці до двох місяців у дослідженні помітно частіше брали участь у соціальних іграх та іграх з об'єктами. Вчені припускають, це пояснюється тим, що чоловічі особини у курей в дорослому житті частіше практикують взаємодії з іншими птахами, як конкурентами, так і партнерами, та з об'єктами, як-от привертаючи увагу курок до знайденої їжі. Дослідження опубліковане у журналі Frontiers in Ethology.

Курчата граються на ігровій площадці. Rebecca Oscarsson

Курчата граються на ігровій площадці. Rebecca Oscarsson


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як гралися курчата?

Вчені вивели 36 курчат в інкубаторі з яєць, розділили їх за статтю та тримали по шість особин у різних загорожах. Коли тваринам виповнилося шість днів, їх стали поміщати двічі на тиждень на великі ігрові майданчики, де розмістили купу сіна вздовж одного кінця арени, жердину вздовж іншого та ланцюг, що звисав зі стелі, з якими курчата могли взаємодіяти. Щоб ще більше стимулювати гру, через 10 хвилин від початку курчатам кидали штучного гумового черв'яка, з яким вони могли бігати.

Як з'ясувалося, курчата схильні демонструвати 12 різних типів ігор. Наприклад, при соціальних іграх вони могли битися та стрибати разом, а при рухових — махати крилами, бігати та кружляти. При грі з об'єктами вони його клювали, обмінювалися ним та переслідували. Хоч рухові ігри були однаково нечастими в обох статей, ігри з об'єктами і соціальні суттєво частіше практикували самці.

  • Нещодавно інше дослідження вказало, що кури можуть червоніти в обличчі від емоцій, наприклад, при роздратуванні.